Home2 | Ministria e Puneve te Jashtme

FJALIMET

INTERVISTAT

Ambasadori Mjeku priti Myftiun Tërnava10.12.2019Rijad, 19 nëntor 2019 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Mbretërinë e Arabisë Saudite, Lulzim Mjeku, priti në Ambasadë kryetarin e...më shumë
Ambasadori Abazi vendosi kurorë me lule për të ndëruar të rënët gjatë luftërave 20.11.2019Canberra, 20 nëntor 2019 – Ambasadori i Republikës së Kosovës në Canberra, z.Hajdin Abazi, mori pjesë në ceremoninë e përvjetshme që organizohet...më shumë
Njoftim- Ditë Pushimi 27.11.2019Ambasada e Republikës së Kosovës në Austri njofton, se me rastin e Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë, duke u bazuar në Festat Zyrtare...më shumë
“Mbrëmjen Kosovare” në Luksemburg 15.10.2019Luksemburg, 12 tetor 2019 - Në festivalin e njohur të filmit CinEast Festival në Luksemburg, Ambasada e Republikës së Kosovës në bashkëpunim me...më shumë
Inaugurohet objekti i ri i Ambasadës së Republikës së Kosovës në Sofje 21.11.2019Sofje, 21 nëntor- Ambasada e Republikës se Kosovës në Sofje (ARKSS), nga sot ka adresë të re. më shumë
Njoftim mbi shërbimet konsullore 24.10.2019Ambasada e Republikës së Kosovës në Pragë njofton të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës dhe të gjithë bashkëatdhetarët...më shumë
Meshë për paqen në Kosovë dhe botë, në zemër të Parisit31.05.2019Ndërtesa 400 vjeçare e njohur si Hoteli kombëtar i Invalidëve, priti përmbi 500 të ftuarit dhe 110 instrumentistët e koristët e Filharmonisë së...më shumë
Beqë Cufaj Ambasador jo-rezident në Mbretërinë e Danimarkës10.10.2019Kopenhagë, 10 tetor 2019 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj, paraqiti letrat kredenciale si Ambasador jorezident i Republikës së...më shumë
Në Ambasadën e Kosovës në Hagë promovohet libri i parë turistik për Kosovën në gjuhën holandeze15.06.2019Hagë, 15 maj 2019 – Ambasada e Republikës së Kosovës në Hagë ka organizuar një ceremoni ku është promovuar libri i parë turistik për...më shumë
Kosova pjesëmarrëse ne ‘Budapest Fair 2019’ 25.11.2019Ambasada e Republikës së Kosovës në Budapest mori pjesë në Panairin ‘Budapest Fair 2019’. Ky panair i cili organizohet nën patronatin e Zonjes së...më shumë
Ambasadorja Haxhitasim i dorëzoi letrat kredenciale Presidentit të Italisë06.12.2019Romë, 5 dhjetor 2019 – Ambasadorja Lendita Haxhitasim ka dorëzuar Letrat Kredenciale te Presidenti i Republikës së Italisë, z.Sergio Mattarella, duke u akredituar si...më shumë
Ceremonia e hapjes së ofertave për programin e zhvillimit ekonomik dhe social (ESDP) në Republikën e Kosovës20.11.2019Tokio, 19 nëntor 2019 - Në emër të Ambasadës së Republikës së Kosovës në Tokio, diplomati Mehmeti mori pjesë në ceremoninë e hapjes...më shumë
Ambasada e Kosovës merr pjesë në Panairin ''Christmas Bazaar 2018''në Zagreb02.12.201802 Dhjetor 2018- Ambasada e Republikës së Kosovës në Zagreb së bashku me shoqatën e grave ''Drita'' kanë marrë pjesë në panairin...më shumë
Ambasadori Hysa mori pjesë në konferencën “Mali Zi Kreativ”10.10.2019Podgoricë, 9 tetor 2019 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Podgoricë, Ylber Hysa, mori pjesë në konferencën \"Mali Zi Kreativ”, të...më shumë
Ambasadori Dedaj mori pjesë në hapjen e Konsullatës së Nderit të Shqipërisë në Manastir 22.11.2019Manastir, 20 nëntor 2019 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Shkup, z.Gjergj Dedaj, i shoqëruar nga z.Flurim Gashi, zëvendës/shef i Misionit të...më shumë
Ambassador Greiçevci attended the graduation ceremony at the RAF College Cranwell 14.10.2017Cranwell, 5 October 2017 – The Ambassador of the Republic of Kosovo in London, Lirim Greiçevci attended the graduation ceremony at the Royal Air Force College Cranwell.more
Takimet lamtumirëse të Ambasadores Rudi në Panama30.09.2019Panama, 30 shtator 2019 - Ambasadorja e parë e Republikës së Kosovës në Panama, znj. Zana Rudi, e cila ka shërbyer në këtë mision diplomatik që nga...më shumë
Kosova akrediton Ambasadorin e saj në Çad28.06.2018Nxhamena, Çad 28 qershor 2018 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Senegal, Ramadan Gashi, i ka dorëzuar letrat kredenciale tek Presidenti i Republikës së...më shumë
Komunikatë e Ambasadës së Republikës së Kosovës në Tiranë04.12.2019Tiranë, 3 dhjetor 2019 - Ambasada e Republikës së Kosovës në Tiranë dëshiron të falënderoj popullin e Kosovës për solidaritetin e treguar pas...më shumë
Security Council Meeting Statement by H.E. Ms. Vlora Çitaku, Ambassador of the Republic of Kosovo to the United States18.08.201716 August 2017, New York

Honorable Mr. President,
Honorable members of the Security Council,
Honorable Special Representative of the Secretary General,
Ladies and...
more
Kosova e pranishme në eventin kryesor ndërkombëtar të bamirësisë në Slloveni03.12.2019Lubjanë, 2 dhjetor 2019 - Prodhimet e kompanive të Kosovës kanë qenë sërish prezente në eventin tradicional ndërkombëtare të bamirësisë...më shumë
Tryezë të rrumbullakët mbi Ligjin për Mbrojtjen e Fëmijëve05.12.2019Stockholm, 4 dhjetor 2019 - Ambasada e Republikës së Kosovës në Stockholm dhe Save the Children - Suedi, organizuan një tryezë të rrumbullakët mbi Ligjin...më shumë
Ambasadori Dugolli vë kurorë lulesh në mauzoleun e Mustafa Kemal Ataturkut04.12.2019Ambasadori i Republikës së Kosovës, Ilir Dugolli, ka vënë kurorë lulesh në mauzoleun e themeluesit të Republikës së Turqisë, Mustafa Kemal...më shumë
Në Bernë u mbajt Sesion Informues “Klima e Investimeve në Kosovë”05.07.2019Bernë, më 22 qershor 2019 – Në lokalet e Ambasadës të Republikës së Kosovës në Bernë u zhvilluar Sesioni Informues “Klima e Investimeve...më shumë