Home2 | Ministria e Puneve te Jashtme

FJALIMET

INTERVISTAT

REGJISTRI I DIASPORËS DHE MËRGATËS18.12.2015Ministria e Diasporës (MeD), në bashkëpunim me Agjencinë e Statistikave të Kosovës (ASK) dhe institucionet e tjera vendëse dhe ndërkombëtare, organizon dhe...më shumë
Konferenca e Dytë “Shqiptarët në Australi – Integrimi dhe ruajtja e lidhjeve me Atdheun23.11.2017Kjo konferencë ka për qëllim të mbledh në Melbourne përfaqësues të Komunitetit Shqiptar, shqiptar të suksesshëm në institucione shtetërore...më shumë
Njoftim - Ditë pushimi15.04.2019Ju njoftojmë se gjatë ditëve në vijim do të jetë ditë pushimi për Ambasadën e Republikës së Kosovës, duke u bazuar në Festat Zyrtare...më shumë
Verërat e Kosovës të gatshme për tregun belg 05.03.2019Gjatë datave 25-27 shkurt përfaqësues të kompanive StoneCastle dhe Suhareka, duke përfshirë edhe pronarët z. Avdi Gecaj dhe z. Haziz Tafaj, qëndruan në...më shumë
Ambasadori Cana takon Drejtoreshën e Institutit Diplomatik Tanya Mihaylova10.04.2019Sofje, 4 prill- Ambasadori i Republikës së Kosovës në Sofje, Edon Cana është pritur ne një takim nga Drejtoresha e Institutit Diplomatik te Bullgarisë Tanya...më shumë
Njoftim për votuesit jashtë Kosovës për Zgjedhjet Lokale të 22 tetorit 201728.09.2017Të nderuar bashkatdhetarë, Ju njoftojmë se Periudha e Votimit për votuesit që suksesshëm kanë aplikuar për tu regjistruar në listën e votuesve...më shumë
Festimet e 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës në Paris 05.03.2019E dielë, 17 shkurt, Harku i Triumfit - francezë dhe kosovarë, përfaqësues institucionalë, të komunitetit të biznesit, kulturës dhe akademisë asistuan...më shumë
Ambasadori Beqë Cufaj në FAS: Kosova është pjesë e Historisë së Gjermanisë28.03.2019Në numrin e së dieles me datën 24 Mars të gazetës Franfkfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS), me rastin e 20 Vjetorit të Bombardimeve të NATO-s kundër...më shumë
Ambasadori Greiçevci dorëzoi letrat kredenciale tek Mbreti i Holandës08.11.2018Hagë, 17 tetor 2018 – Ambasadori i i Republikës së Kosovës, Sh.T.Z. Lirim Greiçevci, i ka dorëzuar Letrat Kredenciale Mbretit të...më shumë
AMBASADORI SHPEND KALLABA TAKOI Z.PETER SARDI – DREJTOR I DREJTORISË PËR MARRËDHËNIE NDËRKOMBËTARE TË KUVENDIT TË HUNGARISË28.03.2019Budapest, Enjte, 28.03.2019 - Ambasadori i Republikës së Kosovës Sh.T.Z. Shpend Kallaba i shoqëruar nga Këshilltari Korab Mushkolaj, zhvilluan takim kortuazie në Kuvendin...më shumë
Ambasada e Kosovës në Itali organizoi konferencën “Ndërhyrja humanitare e NATO-s në Kosovë – 20 vjet pas luftës”28.03.2019Ambasada e Republikës së Kosovës në Itali, ka ribashkuar protagonistët e politikës italiane të 20 viteve më parë, roli i te cilëve ishte vendimtar...më shumë
Ambasadori Malazogu dorëzoi letrat kredenciale në Tuvalu12.04.2019Funafuti, Tuvalu, 23 mars 2019 – Ambasadori i Republikës së Kosovës Sh. T. Z. Leon Malazogu i dorëzoi letrat kredenciale Guvernatorit të Përgjithshëm të...më shumë
Ambasada e Kosovës merr pjesë në Panairin ''Christmas Bazaar 2018''në Zagreb02.12.201802 Dhjetor 2018- Ambasada e Republikës së Kosovës në Zagreb së bashku me shoqatën e grave ''Drita'' kanë marrë pjesë në panairin...më shumë
Ambasadorja britanike Allison Kemp vizitoi Ambasadën e Kosovës në Podgoricë03.07.2017Podgoricë, 1 korrik 2017 - Ambasadorja e Britanisë se Madhe, Allison Kemp, është pritur nga ambasadori i Republikës së Kosovës në Mal të Zi, Skender...më shumë
Ambasadori Dedaj u prit nga kryetari i Strugës, Ramiz Merko 08.03.2019Strugë, 6 shkurt 2019 - Në kuadër të vizitave të komunave të ndryshme në Maqedoninë e Veriut, ambasadori i Republikës së Kosovës, Gjergj Dedaj u...më shumë
Ambassador Greiçevci attended the graduation ceremony at the RAF College Cranwell 14.10.2017Cranwell, 5 October 2017 – The Ambassador of the Republic of Kosovo in London, Lirim Greiçevci attended the graduation ceremony at the Royal Air Force College Cranwell.more
Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm Astrit Zemaj takoi homologen panameze, Zuriany Rodríguez16.04.2019Panama, 16 prill 2019 - Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, z. Astrit Zemaj, gjatë një vizite...më shumë
Kosova akrediton Ambasadorin e saj në Çad28.06.2018Nxhamena, Çad 28 qershor 2018 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Senegal, Ramadan Gashi, i ka dorëzuar letrat kredenciale tek Presidenti i Republikës së...më shumë
Ukshini takon ambasadorin norvegjez Per Strand Sjaastad18.07.2018Tiranë, 18 korrik 2018 - I Ngarkuari me Punë, Sylë Ukshini, ka pritur në ambasadorin norvegjez në Kosovë, Per Strand Sjaastad, i cili po ashtu...më shumë
Security Council Meeting Statement by H.E. Ms. Vlora Çitaku, Ambassador of the Republic of Kosovo to the United States18.08.201716 August 2017, New York

Honorable Mr. President,
Honorable members of the Security Council,
Honorable Special Representative of the Secretary General,
Ladies and...
more
Ambasadori Avni Kastrati u prit nga Kryetari i Asamblesë Kombëtare të Sllovenisë, Dejan Zhidan14.03.2019Lubjanë, 14 mars 2019 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Slloveni, Avni Kastrati, u prit në takim nga Kryetari i Asamblesë Kombëtare të...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli takon ministren e jashtme të Suedisë, Suedia e palëkundur në mbështetjen e gjithmbarshme ndaj Kosovës29.01.2018Stokholm, 29 Janar 2018 – Në kuadër të vizitës së tij në Mbretërinë e Suedisë, Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve...më shumë
Republika e Kosovës gjithnjë e më afër bashkatdhetarëve, Ambasada e Kosovës në Ankara fillon edhe me shërbime konsullore01.12.2018Ankara, 1 dhjetor 2018 - Në vazhdën e zgjerimit dhe funksionalizimit të shërbimeve konsullore për shtetasit tanë, në Ambasadën e Republikës së...më shumë
Ambasadorja Nazane Breca priti në takim ambasadorin e Belgjikës28.02.2019Bernë, 28 shkurt 2019 – Ambasadorja Nazane Breca, ka pritur në një takim njohës në Ambasadë, ambasadorin e ri të Mbretërisë së Belgjikës...më shumë